TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
100 ZİYARETÇİ
SERVİS YERLERİ KARABÜK
QR KODU
FİRMAYA MESAJ GÖNDER
1+8 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

HÜRRİYET MAH. ZONGULDAK CAD. TÜCCARLAR KOOP , 78200 MERKEZ/Karabük

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Karabük merkezli olarak

2009 yılında kurulan firmamız,doğalgaz sektöründe 10 yılı aşkın bir bir süredir faaliyet göstermektedir.

Sektördeki gelişmeler

ve müşteri talepleri doğrultusunda hizmet yelpazemize teknik servis,yedek parça ve ikinciel cihaz satışı kalemlerini de eklemiş bulunmaktayız.

Hizmette

hızlı,güvenilir ve ekonomik çözümler üretmeyi prensip edinmiş firmamız,siz değerli müşterilerine tam sevis desteği vermekten mutluluk duyar.

DEMİRDÖKÜM ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERI

Aden
F0 Kombinin su basıncının düşük olduğunu belirten koddur. bu kod ekrana geldiği zaman cihaza 1 i̇le 2 bar arasında su basarak sorunu çözümleyebilirsiniz
F1 Aşırı isı termostatın da arıza olduğunu belirten koddur. kombi bu hatayı verdiği sürece cihaz herhangi bir verim sağlamaz. bu termostatın değişimi gerekmektedir. servis çağırarak yardım almanız gerekir.
F2 Sıcak su akmasında etkili olan parçalardan ntc sensöründe arıza meydana geldiğini gösteren koddur. bu kod cihazın göstergesinde olduğu sürece kombi sıcak su akıtmaz veya akıtmasında sorunlar yaşar. kombi teknik servisi’nden destek alınız.
F4 Cihazın alev almasında arıza yaşandığını gösteren hata uyarısıdır. yani kombi ateşleme yaptıktan sonra alev almıyor ve devreye girmiyor. gaz gurubunda, i̇yonizasyonda, elektrotlarda sorun olabilir.kombi teknik servisi’nden destek alınız.
F5/F6 Kombinin hava akım sırasında arıza meydana getirdiğini böylelikle cihazın f5 uyarısı verdiğini göstermektedir. kombinin baca sensöründe yahut hava prosestatında problem olabilir. servis i̇le görüşerek kombiye müdahale ettiriniz.
OC Hava proses atının bağlı duruma geçtiğini gösteren kodun açıklamasıdır. cihazın ekranında bu kod varsa kombiye reset atınız.resetten sonra düzelmiyor i̇se kombi teknik servisi tarafından kombiye müdahale ettiriniz.
CC Prosestatın yahut baca sen sörünün i̇ptale alındığını gösteren koddur.tenik servis isteyiniz.
Altron
F1 Kombide aşırı isınma meydana geldiğini belirten arıza kodudur. bu durumda limit termostatında sorun var diyebiliriz. parça değişimi gerekeceği i̇çin kombi teknik servisi i̇le görüşmeniz gerekmektedir.
F2 Sıcak su ntc’sinde sorun olduğunu belirten uyarı kodudur. bu durumda sıcak su sensörü arızalı olduğu i̇çin kombi sıcak su vermez. sorunun çözümlenmesi i̇çin sensör değişimi gerekmektedir. bunun i̇çin kombi servisi’ni aramalısınız.
F3 Kombinin tesisata yolladığı suyun değerini ölçme görevinde olan sensöründe bağlantı sorunu yaşanıyor demektir. bu durumda tüketici olarak müdahale edebileceğiniz herhangi bir i̇şlem olmamaktadır.teknik servis çağırınız.
F4 Cihazın ateşlemeyi yapmadığını belirten bu uyarı kodunda cihaz ateşlemeyi sağlamadığı i̇çin verimli olmaz. bu nedenle de gaz valfinde ya da i̇yonizasyonda sorun var diyebiliriz.teknik sevis ile görüşünüz.
F5 Hava akışının sağlanmadığını belirten hata kodudur. kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi i̇se hava prosestatı arızalı diyebiliriz. prosestat değişimi gerekeceği i̇çin kombi servisi’ni aramanız gerekmektedir.
F6 Cihazın tesisata gönderdiği suyun dönüş değerini ölçme görevinde olan sensörünün arızalı olduğunu belirten hata kodudur. bu durumun çözümlenmesi i̇çin teknik servis i̇le görüşmeniz gerekmektedir.
F7 Kombi ekranında f7 hata kodu belirdi i̇se gaz armatüründe sorun var demektir. gaz armatöründe sorun olduğu i̇çin cihaz ateşleme yapmaz doğal olarakda kombi verim sağlamaz. bu durumda sorunun çözüme ulaşması i̇çin kombi teknik servisi’ni aramalısınız.
F8 Cihazın tesisat devresine göndermekte olduğu suyun değerini ölçme görevinde olan sensöründe aşırı isınma problemi olduğunu belirten hata kodudur. bu durumda sensor değişimi gerekebilir. cihaza müdahale etmemeli direk kombi teknik servisi’ni arayarak yardım almalısınız.
F9 Prosestatta kısa devre sorunu olduğunu belirten hata kodudur. bu durumda hava prosestatı arızalı bu sebeplede hava akışını sağlamıyor diyebiliriz. parça değişimi sonrasında sorun çözümlenecektir. yalnız bunun i̇çin kombi teknik servisi i̇le görüşmeniz gerekmektedir.
F10 Atron kombinin basıncının 0,3 barın altında olduğunu gösteren uyarı kodudur. bu durumda kombiye 1,5 bar kadar doldurma musluğu i̇le su basmalı sonrasında cihaza reset atmalısınız. sorun bu şekilde çözümlenecektir.
F11 Atron kombide bu uyarı kodu belirdi i̇se su akışı sağlanmıyor demektir. bu durumda kombi i̇çinde su dolaşımı olmuyor diyebiliriz. sorunun çözümlenmesi i̇çin kombi teknik servisi’ni aramalısınız.
F12 Daireye gelen voltajın 165 v altında olduğunu belirten arıza kodudur. bu durumda cihazı kullanmamalı voltaj dengeleyici özellikte olan regülatör cihazını kullanmalısınız. aksi taktirde cihazın i̇çinde bulunan parçaları zarar görerek yanabilir.
F13 Atron kombinin kalorifer gidiş ve dönüş sensörlerinin arasındaki sıcaklık farkında problem olduğunu belirten uyarı kodudur. bu durumda kombi teknik servisi’ni aramalısınız.
İsofast
F01//F04 Kombinin ateşleme başarısızlığı yaptığını belirten hata kodudur. cihazın ateşlemeyi yapmaması sebebi i̇le cihazdan verim alınamaz. bu durumda i̇yonizeysen sorunu var diyebiliriz. sorunun çözümlenmesi i̇çin de kombi servisi’ni aramalısınız.
F02 Kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise hava akışının sağlanmadığı anlamına gelir. bunun nedeni prosestatın arızalı olmasıdır. bu durumda kombi teknik servisi’ni aramalısınız.
F03 Kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise ve cihaz 2 saat 40 dakika i̇çinde sorunu yaşattırıyor ise prosestatta sorun vardır. çözümü i̇çin kombi teknik servisi’ni aramalısınız
F05 Kombide sıkça karşılaşılan f05 arıza kodunun açıklaması aşırı isınmadır. kısacası cihazın aşırı isınma termostatı olan limit sensörü hasar görme sebebi i̇le cihaz arızaya geçiyor diyebiliriz. bu konuda yardımları kombi teknik servisi’nden alabilirsiniz.
F06 Kalorifer devresi sensöründe sorun olduğunu belirten uyarı kodudur. bu durumda peteklerin isınmasını sağlayan sensor arızalı diyebiliriz. sensor değişimi gerektiği i̇çin kombi teknik servisi aramalısınız.
F07 Kombinin sıcak su devresi i̇çin çalışan sensöründe sorun olduğunu belirten hata kodudur. bu durumda sensor arızalı olduğu i̇çin kombiden sıcak su alamazsınız. sorunun çözümlenmesi i̇çin kombi teknik servisi’ne ulaşmalısınız.
F08 Kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise kalorifer sensörleri arızalı demektir. yalnız önemli olan hangi sensorun arıza yaptığını bulabilmektir. kombi bu hata kodunu veriyor i̇se birden çok sensörde sorun olabilir. bu durumda hem arıza tespiti hem de müdahalesi i̇çin kombi teknik servisi’ni aramalı yardım almalısınız.
F09 Sıcak su sensörünün arızalı olduğu ve dolayısıyla da kombide sıcak su sorununun yaşandığı arıza kodudur. sıcak su sensörünün değişimi gerektiği i̇çin kombi servisi’nden yardım i̇stemelisiniz.
F10 Kombinin kalorifer devresine gönderdiği suyun dönüş sıcaklığını kontrol eden sensöründe hata oluştuğunu ve bu sebeple de sensörun görevini gerçekleştirmediğini belirten hata kodudur. böyle bir durumda kombi teknik servisi’nden yardım almalısınız.
F11 Kombinin ana kartından sinyal alınamadığını belirten uyarı kodudur. kombi bu durumda çalışmaz. sorunun çözümlenmesi i̇çin kombi servisi’ni aramalısınız.
F12 Ekran kartından sinyal alınamadığı zaman kombi ekranında bu uyarı kodu belirir. bu durumda ekran kartının ya değişimi ya da tamiri gerekmektedir. bu durumda gereken yardımları kombi teknik servisi’nden almalısınız.
F13 Kombinizin ekranında bu hata kodu belirdi ise ana kartta sorun var demektir. böyle bir durumda kart teknik bir sorun sebebi i̇le arızalanmıştır. ğişimi ya da tamiri gerekebilir. bu durumda kombi çalışmaz. sorunun çözüme ulaşması i̇çin kombi teknik servisi’ni arayınız.
F14 Cihazın kalorifer su sıcaklık derecesinin 95 0c den fazla olduğunu belirten uyarı kodudur. derecede kendiliğinden yükselme oluyorsa cihaza müdahale etmemeli kombi teknik servisi’ni aramalısınız.
F15 Cihazın gaz mekanizmasında üç yollu vanaya ait olan step motorda sorun olduğunu belirten uyarı kodudur. bu durumda step motor değişimi gerekebilir. tüketici olarak cihaza müdahale etmemeli kombi servisi’nden yardım almalısınız.
F16 Brülörün sönmesine rağmen ateşlemenin hala devam ettiğini bildiren arıza kodudur. bu durumda i̇sofast kombide i̇yonizeysen sorunu yaşanıyor diyebiliriz. konu hakkındaki yardımları kombi teknik servisi’nden almalısınız.
F17 Kombiye gelen voltajın 170 v değerinden az olduğunu belirten uyarı kodudur. cihaz bu sorunu sürekli olarak yaşattırıyor i̇se bu durumda cihazda bulunan parçalar zarar görüp yanabilir. voltaj düzenleyicisi diye bilinen regülatör cihazını kullanmanız gerekmektedir.
F18 Ekran kartında sorun olduğunu bildiren hata kodudur. ekran kartı değişimi yapıldı i̇se büyük i̇htimalle ayarları yapılmamış demektir. ekran kartına herhangi bir müdahale gerçekleşmedi i̇se bu durumda arızalı diyebiliriz. değişimi ya da tamiri gerekeceği i̇çin kombi servisi i̇le i̇letişime geçmelisiniz.
F19 Kombinin kalorifer sensörünün bağlı olmadığını belirten uyarı kodudur. bu durumda petekler ya az isınır ya da hiç isınmaz. sensör kopukluğunun çözümlenebilmesi adına servisin müdahalesi gerekmektedir.
F20 Kombide yer alan elektronik kart i̇le ekran kartın uyumlu olmadığını belirten arıza kodudur. kombiye müdahale edilmiş ekran kartı ya da elektronik kart değiştirilmiş i̇se ayarları yapılmamış olabilir. cihaza müdahale edilmedi ve parça değişimi yapılmadı i̇se elektronik kart arızalı diyebiliriz. kombi teknik servisi’ni aramalı yardım almalısınız
F21 Kombinin tesisata gönderdiği suyun dolaşımında problem olduğu aynı zamanda cihazın dolaşımı sağlamadığı durumlarda kombi ekranında beliren hata kodudur. bu durumda cihaza müdahale etmeyin. kombi servisi’ni arayarak yardım i̇steyin
F23 Kombide tesisat daha doğrusu kalorifer devresinin sıcaklığının 50c den daha hızlı yükseldiğini belirten arıza kodudur. bu durumda tüketici olarak cihaza reset atmalısınız. sorun reset i̇şleminden sonra düzelmiyor i̇se kombi servisi’ni çağırmalısınız.
Millenium Plus
F1 ve F4 Kombide hem f1 hem de f4 arızası ateşleme başarısızlığını belirtmektedir. kombi ateşlemeyi sağlamadığından dolayı randıman almanız i̇mkânsızdır. bu durumda önce cihaza reset atmalısınız. sorun çözümlenmiyor i̇se gaz valfinde ya da i̇yonizasyonunda problem olabilir. kombi teknik servisi’ni arayarak yardım almalısınız.
F2 Kombide hava başarısızlığı var anlamındadır. bu durumda kombi otomatik olarak kendini resetleyecektir. sorun reset sonrasında devam ederse fan motorunda, bacada ya da hava proses atında problem var diyebiliriz. böyle bir durumda cihaza müdahale edemezsiniz kombi teknik servisi’ni aramalısınız.
F3 Kombinin fan motorundan aldığı artı basınç i̇le ana karta atık gazda problem olup olmadığını aktaran parçada yani hava prosestatında sorun meydana geldiğini belirten arıza kodudur. bu durumda prosestatın tamiri yapılamaması sebebi i̇le değişimi gerekebilir diyebiliriz. sorunun çözüme ulaşması i̇çin kombi teknik servisi’ni aramalısınız.
F5 Kombide aşırı isınma termostatının daha doğrusu limit sensörünün arıza yaptığını belirten hata kodudur. kombi ekranında f5 arıza kodu yer aldı i̇se sensör zarar görmüş ve değişime i̇htiyaç duyuyor diyebiliriz. bu konuda gereken yardımları almak adına kombi servisi’ni aramalısınız.
F6 Kombide sıcak su sensörünün arıza yaptığını bildiren hata kodudur. bu durumda sıcak su sensöründe sorun olması sebebi i̇le kombi sıcak su vermez. sıcak su sorunu yaşamakta olan tüketicinin çözüm i̇çin kombi teknik servisi’ni araması gerekmektedir.
F9 Kombide kalorifer sensöründe sorun olduğunu belirten arıza kodudur. bu şekilde kombi peteklere isı göndermez. problemin çözümlenmesi i̇çin kombi servisi’ni aramalısınız.
F11 Kombide bulunan parçaların tümünün bağlı olduğu ve yönetildiği elektronik kartta sorun olduğu zaman veya sinyal alınamadığı zaman kombi ekranında bu hata kodu belirmektedir. kombi bu durumda kesinlikle çalışma sergilemez. bu durumda kartın ya tamiri ya da değişimi gerekir diyebiliriz. kombi servisi’ni aramalı konu hakkında yardım almalısınız.
F12 Kombinin ekran kartında sorun olduğunu belirten hata kodudur. ekran kartında sorun olduğunda kartın ya tamiri ya da değişimi gerekmektedir. bu durumda kombi servisi’ni aramalısınız.
F13 Kombinin ana kartında sorun olduğunu belirten hata kodudur. ana kartta sorun olduğu i̇çin kombi çalışmaz. bu durumda mutlaka kombi servisi’ni aramalı kartın ya tamiri ya da değişimi i̇çin yardım almalısınız.
F14 Kombi f14 arıza uyarısı var i̇se kalorifer sıcaklığı 95 derecenin üstünde demektir. bu durumda gereken yardımları kombi servisi’ni arayarak almalısınız.
F15 Bu arıza kodu kombinin gaz mekanizmasında step motor sorunu yaşanıyor anlamına gelmektedir. step motor adı verilen parça üç yollu vana grubuna ait olduğu i̇çin kombi bu arıza kodunu verdiğinde sıcak su kullanımında petekleriniz de isınabilir. ya da gaz girişinde sorunlar olabilir. bu durumda kombi servisi’ni aramalısınız.
F16 Kombinin kapalı olmasına rağmen ateşlemeyi yapmaya devam ettiğini belirten hata kodudur. bu durumda arızalı olan kısım i̇yonizasyondur. böyle bir durumda kombi servisi’ni arayarak yardım i̇steyiniz.
F17 Kombiye gelen voltajın olması gereken değerden düşük olduğunu belirten hata kodudur. sizlere bu konuda regülatör kullanmanızı tavsiye ederiz. regülatör sonrasında voltajlarla alakalı sorun yaşamazsınız.
F19 Sıcak su ntc sinin sıcak su talebinde olduğunu yalnız boru üstündeki i̇rtibatının kesildiğini belirten uyarı kodudur. bu durumda sıcak su i̇steği karşılanamaz. konu hakkındaki yardımları kombi servisi’nden almalısınız.
F20 Kombinin ekran kartı i̇le uyum sağlamadığını belirten hata kodudur. cihazın ekran kartının değişimi yapıldı i̇se servis ayarları yapılmamış olabilir. bu durumda servis ayarlarının yapılması i̇çin kombi servisi’ni aramalısınız. ekran kartı değişimi yapılmadıysa arızalı olabilir. değişim ya da tamir i̇şlemi i̇çin yine kombi servisi i̇le görüşmeniz gerekmektedir.
F21 Kombinin basıncının azaldığını belirten arıza kodudur. bu durumda servis çağırmaya gerek yoktur. kombinin altında yer alan dolum vanasını açmalı kombiye i̇htiyacı olan suyu (1,5 bar) basmanız gerekmektedir. su basma i̇şleminden sonra kombiyi resetleyin sorun çözümlenecektir.
F22 Kombide olması gerekenden (1,5 bardan) daha fazla su olduğunu belirten uyarı kodudur. bu durumda kombi basıncını kontrol edin 2,7 barın üstünde olduğunu göreceksiniz. kombideki fazla suyu peteğin yan tarafından havasını alarak düşürebilirsiniz. petekten hava alma i̇şlemi sonrasında kombi basıncı sıfıra ulaşacaktır. bu i̇şlemden sonra kombiye yeniden 1,5 bar kadar su basarsanız sorun kalmayacaktır.
Nitron
F1 Nitron kombide sıkça karşılaşılan f1 arıza kodunun açıklaması: kombinin limit termostatında sorunun olmasıdır. kısacası aşırı isınma meydana gelmiş bu nedenlede kombi kendini kullanıma kapatmış yani bloke etmiştir. bu durumda kombi servisi’ni aramalı yardım talebinde bulunmalısınız.
F2 Kombide sıcak su ntc bağlantılarında sorun olduğu anlamına gelen f2 arıza uyarısı sıcak su alamazsınız. bu nedenlede sorunun çözümlenmesi i̇çin kombi teknik servisi’ni aramalısınız.
F4 Kombi ekranında f4 arıza kodu var i̇se kombi ateşleme yapmıyor demektir. bu durumda ya kombiye gaz gelmiyordur ya da i̇yonizeysen sorunu vardır. bunun yanı sıra gaz armatöründe sorun var da diyebiliriz. sorunun hem tespit edilmesi hem de çözümlenmesi i̇çin kombi servisi’ni aramalısınız.
F5 Hava akışı sorunu olduğunu belirten hata kodudur. kısacası cihazın hava prosestatı arızalı diyebiliriz. bu durumda cihaza müdahale etmek yerine teknik servis i̇le görüşmeli ve yardım almalısınız.
F6 Kombide f6 uyarı kodu belirdi i̇se dış hava sensörü bağlantısında sorun var demektir. bu durumda kombinin hava prosestatında ya da baca sensöründe sorun var diyebiliriz. konu hakkındaki yardımları kombi teknik servisi’nden almalısınız.
F7 Hava akışının sağlandığı sensörlerde bağlantı sorunu meydana geldiğinde nitron kombide bu uyarı kodu belirmektedir. böyle durumlarda cihaza müdahale edilmemeli direk olarak kombi teknik servisi aranmalıdır.
F8 Hava akışının sağlanmadığı yani fan motorunun görev yapmadığı durumlarda kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. bu durumun yaşanmasına sebep fan motorunun arıza yapmış olmasıdır. bu durumda direk olarak kombi servisi’ni aramalı ve yardım i̇stemelisiniz.
F9 Cihazda kablolama sorunu olduğunu belirten koddur. bu durumda kablo bağlantıları yanlış da olabilir yerinden de çıkmış olabilir. cihaza müdahale etmeden kombi servisi’ni aramanız gerekmektedir.
F10 Kombide f10 arıza kodunun açıklaması kombinin suyunun olması gereken değerden az olduğudur. yani kombi basıncını kontrol ederseniz 0,3 barın altında olduğunu görürüsünüz. direk olarak kombinin alt bölümüne monteli durumda olan doldurma musluğunu açın ve kombiye 1,5 bar kadar su basın. kombi i̇şlem sonrasında yine aynı uyarıyı veriyor i̇se kombiyi kapatın ve yeniden açın sorun çözümlenecektir.
F11 Kombide sirkülasyon sorunu yaşandığını belirten uyarı kodudur. yani bu durumda kombi i̇çindeki suyu dolaştırmıyor diyebiliriz. böyle bir durumda kombi servisi’ni aramalı yardım i̇stemelisiniz
F12 Kombide f12 arıza kodu voltaj düşüklüğü demektir. şebeke geriliminin 165v altında olduğu durumlarda kombi ekranında bu hata kodu belirir. bu durumda sizlere tavsiyemiz kombinin voltaj düşüklüğü sebebi i̇le zarar görmemesi adına regülatör kullanmanızdır. regülatör kullanımı sonrasında kombinin voltajdaki dalgalanmalardan etkilenmez ve kombi parçalarında yanma söz konusu olmaz. regülatör hakkındaki bilgilere kombi teknik servisi’den ulaşabilirsiniz.
Solaris
F0 Kombinin su basıncının düşük olduğunu ve bu sebeple de kombinin verim sağlamadığını belirten arıza kodudur. kombi su seviyesini 1,5 bara ayarladığınız takdir de cihazın çalışmasını sürdürdüğünü göreceksiniz.
F1 Kombi aşırı isındığı durumlarda i̇çerisinde mevcut olan aşırı isınma termostatı devreye girerek cihazı korumaya alır. fakat kombide böyle bir arıza kodu var i̇se bu termostatın arızalandığını anlayabiliriz. kombi servisi i̇le görüşmeniz gerekir.
F2 Hemen hemen her kombide yaşanan sorunlardan biri olan sıcak su arızası anlamına gelen f2 uyarısında kullanıcı sıcak su alamaz. yahut bir saat sıcak su akar i̇ki saat akmaz. sürekli aynı problem yaşanır. sensörün değişimi yapılırsa problem ortadan kalkar. servis tarafından müdahale edilmesi gerekir.
F4 Kombinin ateşleme i̇şleminden sonra verim sağlaması i̇çin alev alması gerekir. eğer kombide f4 arıza uyarısı varsa cihaz alev almıyor demektir. bu durumda da kombiden bir verim alınması mümkün olmamaktadır. gaz armatürü, ana kart, elektrotlarda veya i̇yonlar da sorun olabilir. servisi çağırarak yardım i̇stemeniz gerekir.
F5/F6 Hava akımında arıza yaşandığını belirten kodlardır. cihaz hava prosestatı yahut baca sensor sorunu yaşıyor demektir. vakit kaybetmeden servis i̇le görüşerek yardım alınız.
OC Baca sensörünün yahut hava prosestatının bağlı durumda kaldığını gösteren koddur. oc arıza kodu kombide her zaman beliren bir kod değildir. bu kod ekrana geldiği zaman birkaç kez kombiye reset atın. düzelmez i̇se kombi teknik servisi i̇le i̇letişime geçiniz.
CC Hava prosestatının ya da baca sensörünün bağlılığının i̇ptal edildiği gösteren koddur. bu parçalarından birinin dahi i̇ptal edilmesi kombinin verim kaybına neden olabilir. servis i̇le görüşerek sorunun çözümü hakkında bilgi i̇steyiniz.
Themafast
F01/F04 Kombide beliren f01 ve f04 arıza kodlarının açıklaması kombinin ateşleme yapmaması yani kombiye gaz gelmemesidir. bu durumda vanaların kontrolünü yapmalı vanaları açık konuma getirmelisiniz. vanaları açık hale getirdikten sonra kombiyi resetleyin. hala aynı uyarı kodu var i̇se bu durumda gaz valfinde ya da i̇yonizasyonunda problem olabilir. kombi servisi’ni aramalısınız.
F02 Hava başarısızlığı sebebi i̇le prosestatın arıza yaptığını belirten arıza kodudur. bu durumda parça değişimi gerekeceği i̇çin sizin direk kombi teknik servisi i̇le görüşmeniz gerekmektedir. prosestat değişimi sonrasında cihaz çalışmaya devam edecektir.
F03 Kombinin hava prosestatının arıza yaptığını belirten uyarı kodudur. bu durumda cihaz hava akışı sağlamıyor diyebiliriz. bu durumda sorunun çözümlenmesi i̇çin kombi teknik servisi’ni aramalısınız.
F05 Kombide aşırı isınma olduğunu belirten hata kodudur. bu durumda limiti termostat sensöründe sorun var ve değişimi gerekebilir diyebiliriz. bu konuda yardım i̇çin kombi servisi’ni aramalısınız.
F06 Kombide kalorifer sensörünün arızalı olduğunu belirten uyarı kodudur. bu durumda sensor değişimi gerekebilir.kombi servisi’ni aramalı ve yardım i̇stemelisiniz.
F08 Kombide tesisat gidiş suyu sensörü arızası olduğunda ekranda bu uyarı kodu belirmektedir. bu durumda sensör değişimi gerekebilir. yalnız bu uyarı kodunda hangi sensörun değişeceği konusunda tespit edilmeden bilgiler verilemez. bu arızayı tespit etmesi ve müdahale etmesi açısından teknik servis i̇le görüşmenizde fayda vardır.
F09 Kombideki su basıncını ölçe görevinde olan sensorun arızalı olduğunu belirten uyarı kodudur. bu parçanın değişimi i̇çin kombi servisi’ni aramalısınız.
F11 Kombide ana kart arızası yaşandığını belirten uyarı kodudur. ana kartın tamirinin ya da değişiminin yapılması gerekmektedir. bu nedenlede kombi servisi’nden yardım almalısınız.
F12 Kombide f12 arıza hatası belirdi i̇se ekran kartında ya da kumanda panelinde sorun var demektir. bu durumda cihaza müdahale etmemeli kombi servisi’ni aramalı ve yardım i̇stemelisiniz.
F13 Kombinin elektronik kartında sorun olduğu anlamına gelen bu uyarı kodunda kart tamiri ya da kart değişim i̇şlemi gerekebilir. bu durum i̇çin servis desteği almalısınız.
F14 Kombide sensör arızası yaşandığını belirten bu uyarı kodunda hangi sensörun değişmesi gerektiğini servis gelip tespit etmelidir. bunun i̇çin kombi teknik servisi’ne başvurunuz.
F15 Kombinin üç yollu vana adını verdiğimiz parçasının step motorunda sorun olduğu anlamına gelen bu uyarı kodunda cihaz verim sağlamaz. parçanın değişimi g erekeceği i̇çin kombi servisi’ni aramalısınız.
F16 Kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi i̇se gaz valfinde sorun var demektir. bu durumda cihaz ateşleme yapmaz. cihazın ateşleme yapmaması sebebi i̇le de hem peteklerinize sıcaklık gelmez hem de sıcak su alamazsınız. bu durumda kombi servisi’ni arayarak yardım i̇stemelisiniz.
F17 Kombide voltaj düşüklüğü yaşanıyor demektir. bu durumda sizin öncelikle bir elektrikçiyi çağırmanız gerekmektedir. elektriksel bir problem söz konusu değilse regülatör kullanmanız gerekir. bu konuda bilgi ve yardım i̇çin kombi servisi’ni arayabilirsiniz.
F18 Cihazın ekran kartında sorun olduğunu anlayabileceğimiz hata kodudur. bu durumda ekran kartının tamiri ya da değişimi gerekmektedir. konuyla alakalı yardımları kombi teknik servisi’nden almalısınız.
F19 Sensor sıcak su i̇steğini karşılıyor fakat boru üzerindeki i̇rtibatı geçerli değil. bu durumda sensörde sorun var diyebiliriz. cihaza müdahale etmemeli kombi servisi’ni aramalısınız.
F20 Kombinin ekran kartı i̇le kombinin uyum sağlamadığını belirten uyarı kodudur. cihaza önceden müdahale edilip ekran kartı değiştirildi i̇se ayarları yapılmamış olabilir. cihaza müdahale edilmedi i̇se ekran kartı arızalı diyebiliriz. bu durumda kombi teknik servisi’ni arayarak yardım talebinde bulunmanız gerekmektedir.
F21 Kombi bu uyarı kodunu veriyor i̇se kombinin basınç değeri olması gereken değerden düşük demektir. yani kombi basıncı 0,3 barın altındadır. bu durumda kombiye altında bulunan doldurma musluğu i̇le su basmanız gerekmektedir. basınç değeri 1,5 barı gösterdiğinde doldurma musluğunu kapatın cihaz çalışacaktır. çalışmazsa kombiyi kapatıp yeniden açın yani resetleyin.
F22 Kombi basıncı gereğinden fazla olduğunda daha doğrusu 2,7 barın üstünde olduğunda kombi bu uyarı kodunu vermektedir. kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi i̇se kaloriferin yan tarafındaki müşirden hava alma i̇şlemi yapmalısınız. bu i̇şlem sonrasında sorun kalmayacaktır.
Vinto
F01/F04 Kombide her i̇ki uyarı kodu da aynı açıklamayı taşır. bu uyarı kodlarının i̇kisi de kombide ateşleme olmadığını belirtmektedir. bu durumda kısacası cihaza gaz gelmiyor diyebiliriz. gaz vanalarının kontrolünü yapmalı kapalı i̇se açık duruma getirmelisiniz. gaz vanaları i̇le alakalı hiçbir sorun yok i̇se cihazı kapatıp yeniden açın yani resetleyin. soru hala devam ediyorsa gaz armatöründe sorun olabilir. bu durumun çözümü i̇çin kombi servisi’ni aramalısınız
F2 Hava akış sorunu olduğunu belirten uyarı kodudur. bu durumda hava prosestatı arızalı ve değişimi gerekiyor diyebiliriz. tüketici olarak bu durumda direk olarak kombi servisi’ni aramalısınız.
F3 Kombi bu uyarı kodunu 2 saat 40 dakika i̇çinde 3 defa tekrar ederse bu durumda hava akışında sorun var demektir ve prosestat arızalıdır. kombi servisi i̇le görüşmelisiniz.
F5 Cihazda aşırı isınma sorunu olduğunu belirten uyarı kodudur. bu durumda limit termostatı arızalı diyebiliriz.kombi servisi’ni çağırıp bu konuda yardım almalısınız.
F6 Kalorifer devresi sensöründe sorun olduğunu belirten hata kodudur. bu durumda tüketici olarak yapabileceğiniz i̇şlem yoktur. sensör değişimi gerekeceği i̇çin kombi servisi’ni aramalısınız.
F9 Cihazın kalorifer devresindeki suyu ölçme görevinde olan sensöründe hasar meydana geldiğini belirten uyarı kodudur. bu durumda cihazı teknik servisin görmesi gerekmektedir. demir döküm vinto servisi’ni aramalısınız.
F11 Kombide bulunan tüm parçaların bağlı durumda olduğu elektronik karttan sinyal alınamadığını belirten uyarı kodudur. bu durumda kart arızalanmış diyebiliriz. tamiri ya da değişimi gerekebileceği i̇çin kombi servisi’ni arayarak yardım almalısınız.
F12 Ekran kartından sinyal alınamadığını belirten koddur. bu durumda ekran kartı hasar görmüş ve arızalanmış diyebiliriz. cihaza müdahale etmeden kombi servisi’ni aramalısınız.
F13 Kombi ekranında f13 arızası belirdi i̇se ana kartta problem olduğu anlamına gelmektedir. bu durumda kartın ya tamiri ya da değişimi i̇le sorun çözümlenebilir. bunun i̇çin kombi teknik servisi’nden yardım almalısınız.
F14 Cihazın kalorifer devresine göndermekte olduğu suyun 95 derecenin üstünde olduğunu belirten hata kodudur. sorun bu şekilde devam ederse problem yaşayabilirsiniz. bu durum i̇çin kombi servisi’ni arayarak bilgi ve yardım almalısınız.
F15 Gaz mekanizması sorunu yaşandığını belirten hata kodudur. bu durumda üç yollu vana step motor arızalı diyebiliriz. sorunun çözümlenmesi i̇çin kombi servisi’ni arayınız.
F16 Kombi kapalı durumda olduğu halde alevin hala devam ettiği durumlarda kombi bu uyarı kodunu vermektedir. bu durumda i̇yonizasyonda veya gaz armatöründe sorun var diyebiliriz. kombi servisi’ni cihazın hem kontrolü hem de çözümü i̇çin çağırmalısınız.
F17 Daireye ulaşan voltajın düşük olduğunu belirten uyarı kodudur. cihazın bu şekilde çalışmaması gerekmektedir. bu durumda çalışmaya devam ederse parçaları zarar görebilir. bunun i̇çin önerimiz regülatör cihazını kullanmanızdır. regülatör cihazı sonrası voltajlar dengelenir kombi voltaj değişikliği sebebi i̇le zarar görmez.
F18 Kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi i̇se ekran kartında sorun var demektir. cihaza müdahale etmemelisiniz. çünkü bu durumda ekran kartı tamiri ya da değişimi gerekmektedir. vinto kombi servisi’ni aramalı bu konuda yardım almalısınız.
F19 Kombinin sensörü sıcak su i̇steğinde yalnız sensör boru i̇le i̇rtibat halinde değil. bu durumda sensörun arızalı olduğunu ya da kablolarında kopma meydana geldiğini söyleyebiliriz. tüketici olarak cihaza müdahale etmemeli kombi servisi’nden yardım almalısınız.
F20 Bu hata kodu kombinin ekran kart i̇le uyumlu olmadığını belirtmektedir. ekran kart değişimi önceden yapıldı i̇se ayarları yapılmamış ve cihaz bu nedenle bu uyarı kodunu veriyor olabilir. sorun kendiliğinden yaşandı ve cihazın ekran kartı i̇le i̇lgili i̇şlem yapılmadı i̇se değişimi ya da tamiri gerekebilir. teknik açıdan destek ve yardım i̇çin kombi servisi’ni aramalısınız
F21 Kombideki su basıncının gereğinden az olduğunu belirten uyarı kodudur. bu durumda tüketici olarak yapmanız gereken i̇şlem kombinin basıncını doldurma musluğu i̇le 1,5 bara kadar yükseltmektir. i̇şlem sonrasında sorun hala devam ederse kombiye reset atın.
F22 Kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi i̇se bu kombinin basıncının olması gereken değerden fazla olduğunu belirtir. yani kombi bar seviyesini kontrol ederseniz 2,7 barın üstünde olduğunu göreceksiniz. bu durumda peteğin yan tarafından hava alma i̇şlemini gerçekleştirmelisiniz. i̇şlem sonrası kombi basıncı sıfıra düşebilir. kombiye yeniden 1,5 bar kadar hava basarsanız sorun çözümlenecektir.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.