TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
78 ZİYARETÇİ
SERVİS YERLERİ EDİRNE
QR KODU
FİRMAYA MESAJ GÖNDER
6+9 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Peteklerin Alt Kısmındaki Isınma Problemi

Peteklerin alt kısmında ısınma sorunu sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Kalorifer peteğinin üst kısmı yeterli düzeyde ısınmasına karşın, alt kısmının ısınmaması, kombi ile ilgili bir sorun olmamakla birlikte, petekler ile alakası olan bir problemdir. Zira bu durumda, peteğin üst kısmının ısınması, kombinin suyu yeterince ısıtabildiği anlamına geldiği gibi, sorun peteklerden kaynaklanmaktadır.
Peteklerin Altı Neden Isınmaz

Kalorifer petekleri, bilindiği üzere, sıcak su akışı ile ısı verir. Ancak bazen su akışı, olması gereken hızın altına düşer. Bu durumun nedeni, peteğin içerisinde biriken kir ve kireç gibi maddelerdir. Suyun içerisinde bulunan bu maddeler, ısının etkisiyle, kalorifer peteğindeki iç tesisatında birikerek, suyun etkili şekilde akmasını engeller.

Kalorifer Peteklerinin Yarıdan Aşağısı Neden Isınmaz

Suda bulunan kir ve kireç, kalorifer peteğinin altta kalan borularında biriktiğinden, zamanla bu alanda su akışını tamamen durduracak seviyeye gelir. Aynı şekilde peteğin üst kısmında da ısı verimliliği de belirgin biçimde düşer. Özellikle kış aylarında büyük sorun yaratan bu durum, doğalgaz faturalarının da, daha yüksek gelmesine neden olur. Zira yeterli ısıya ulaşabilmek için kombi daha fazla çalıştırılacak, ancak buna karşın, ısı kaybı üst seviyede olacaktır.

Peteklerdeki Isınma Sorunu Nasıl Çözülür?

Peteğin yalnızca üst kısmının ısınması, kombi ile ilgili bir sorun olmamakla birlikte, kalorifer petekleri ile alakalı bir durum olduğundan, bu sorunu ortadan kaldırmak için kombi servisi çağırmaya gerek yoktur. Kalorifer peteklerinin eşit biçimde ve iyi bir şekilde ısı verebilmesi için petek temizliği yaptırılmalıdır. Peteklerin içerisinde biriken maddelerin özel bir makine aracılığıyla, kimyasal içerikteki maddeler kullanılarak temizlenmesi sonucunda, peteklerde verimlilik artar. Temizlik işlemi gerçekleştikten sonra, peteğin her yeri eşit derecede ısınacağı gibi, su akışı hızlı bir şekilde gerçekleşmiş olur.

Kalorifer peteklerinden maksimum düzeyde verim alabilmek için, petek temizliği yılda bir kez yaptırılmalıdır. Özellikle İstanbul gibi, şebeke suyunun oldukça kireçli olan bölgelerde, kalorifer peteklerinin temizletilmesi hem yüksek doğalgaz faturası ödeme durumunda kalmamak için hem de ortamın hızlı bir şekilde ısınabilmesini sağlamak açısından son derece önemlidir.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.